В найкращому місті нашої країни, в м. Мена,  відбувся другий міський конкурс вертепів!

З 16.00 діточок розважали працівники з Менського центру культури і дозвілля молоді. Яскравою та енергійною ведучою була  Каріна Шаповалова,  за свої старання та кмітливість малеча отримала приємні подарунки від відділу культури Менської міської ради. 

0 17.00 вперше відбулася різдвяна хода від ЦКДМу до головної ялинки міста. В ній взяли участь всі учасники конкурсу вертепів. Це було масштабно!  Всі конкурсанти у традиційно-вертепних костюмах стартували. Різдвяну ходу очолив Отець Василь, настоятель Свято-Троїцької церкви. Спочатку  поклали  букетики з  калини, які символізують безсмертя роду,  нашим Героям, та поклонилися їх матерям.

0 18.00 всі перейнялись різдвяним настроєм. Театралізоване дійство розпочала піснею Олени Литвин.  Далі святковий захід продовжили  Мальвіна Лінчевська – ведуча  (господиня), Олексій Бакута та Олександр Мельник (два куми), за гарно продуманим сценарієм Яни Миндрики. Також колектив Менської  міської ради на чолі із заступником міського голови Тетяною Вишняк та начальником відділу культури Менської міської ради Світланою Шелудько защедрували на святковій сцені та виступили з привітаннями громаді.

Далі розпочався другий міський  конкурс вертепів, де взяла участь майже вся громада: Макошинська філія Менського будинку культури з композицією «Різдвяні віншування», Блистівська філія з «Різдвяною композицією», Киселівська філія з композицією «Щедруємо Україні», Садова філія з композицією «Різдвяний віночок», Аматорський хоровий колектив «Осіннє золото» з композицією «Прикольний вертеп», Народний аматорський хоровий колектив районної організації ветеранів України “Барви Придесення” з композицією «Віночок щедрівок», Вокальний дитячий ансамбль “Співоча пташка” Менської дитячої музичної школи з композицією «Весела коляда від «Співочої пташки»», ансамбль «Мелодія» з композицією «Зимові походеньки», а також Куковицька філія з композицією «Святкові віншування», які отримали перемогу в  конкурсі,  Дягівська філія з композицією «Защедруємо добра», які вибороли 2-ге місце,  Менська молодіжна рада  з композицією «Несподівана несподіванка» та Народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Менщина» з композицією «Нова радість стала», які розділили 3-тє місце в конкурсі.

Насправді всі колективи через театральне дійство та комічне відображення побутового життя показали по справжньому різдвяний вертеп, який в’яжеться з віруваннями в щасливий почин та з магічними діями, що  тепер забезпечать в новому році добрий урожай! Тому було, як завжди, важко, обирати перші місця, адже всі заслуговували перемогу. Але ніхто не залишився без подарунків. Кожен колектив, господиня дійства, Мальвіна Лінчевська, вітала смачними пирогами. Всі отримали подяки та грошові винагороди за активну участь у другому міському конкурсі вертепів від міського голови Геннадія Примакова.

Також громади підготували шопки  (макет, що зображає вифлеємську стайню, в ніч Різдва Христового), які були розташовані біля сцени та виступили незамінним декором свята. Головну шопку та декорації святкової сцени зробила методист відділу культури міської ради Леся Бикова.

На заході працювала виїзна торгівля, де Величківська громада  випікала смачні млинці та частувала всіх присутніх.

Долучитися до чарівних традицій святкування Різдва змогла вся громада. Чарівний світ Різдвяної казки не залишив нікого байдужим не зважаючи на морозне повітря.

Дякуємо всім, хто  приймав участь та допомагав в організації та проведенні вже другого міського конкурсу вертепів, а саме Благодійному фонду Каріни Шитікової, депутатам Менської ОТГ від Радикальної партії Олега Ляшка: Ігору Солонарю, Сергію Фесенко, Надії Абдрахімовій, Наталії Чичкан. Це було незабутньо, феєрично та казково!