19 вересня 2013 року на в’їзді в місто з сторони Чернігова та Сосниці було офіційно відкрито та освячено поклінні хрести. Священнослужителі міста на чолі з благочиннним храмів Менського району відслужили молебень і провели освячення поклонних хрестів.

Даний звичай зберігся на території всього слов’янського світу з часів Київської Русі, коли поклінні хрести встановлювали на пам’ятних місцях, роздоріжжях, перехрестях та неподалік сіл і поселень. Таким чином, подорожуючим мандрівникам, на людям, які входили в населений пункт поклінні хрести нагадували про те, що необхідно подякувати Господу та його небесним заступникам молитвою за мир, злагоду та гостинність.

Ініціаторами встановлення поклонних хрестів на в’їзді в Мену були настоятелі Менських церков Василь Томишин та Михайло Халус, а реалізувати цю ідею зміг міський голова Федір Фесюн. Основні роботи по виготовленню поклонних хрестів взяв на себе менянин Григорій Круш, а допомогу надали представники Менського РЕМ (Гамениця Р.М.) , ТОВ “Менський комунальник” (Зима В.Ю.), Менська ГНС (Коваленко В.Ф.) та інші небайдужі меняни.

“Збулася мрія багатьох вірян – на в’їзді до міста встановлено Поклонний Хрест. Цю мрію втілив в життя міський голова міста Федір Фесюн. Хрест – символ спасіння. Він буде оберігати місто і всіх тих, хто живе в ньому, від зла”, – наголосив благочинний храмів Менського району Василь Дендак.

Більше фото

[fblike style=”standard” showfaces=”false” verb=”like” font=”arial”]

 

Позначки: