Відтепер рішення громади буде достатньо для її утворення. Так, 3 вересня Верховна Рада прийняла законопроект № 3008 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації проведення перших виборів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», якими пропонується, щоб рішення про утворення об’єднаних територіальних громад приймав Кабінет Міністрів, а Центральна виборча комісія призначала перші місцеві вибори в об’єднаних громадах. За це проголосували 227 народних депутатів.
Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації проведення перших виборів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (реєстр. № 3008 від 2 вересня 2015 року)
Проект закону підтримується всіма всеукраїнськими асоціаціями місцевого самоврядування, Урядом, громадськістю, зокрема Реанімаційним пакетом реформ.
Проект Закону є справжньою децентралізацією, оскільки передбачає:
можливість реалізації добровільного волевиявлення більше 500 громад на добровільне об’єднання та отримання ними вже з 2016 року дохідної бази на рівні міст обласного значення;
прийняття рішення про утворення об’єднаної громади не обласною радою, а самими громадами, які висловили бажання об’єднатися. При цьому за обласними радами залишаються повноваження по схваленню відповідного Перспективного плану такого об’єднання;
передача повноважень з призначення перших виборів від обласних рад Центральній виборчій комісії.
Законопроект було доопрацьовано з урахуванням пропозицій всіх груп і фракцій. Зміни, які пропонується внести до базового тексту пропонується озвучити у виступі представника Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Руслана Михайловича Сидоровича.
Зокрема, порівняно з базовою версією законопроекту пропонується:
залишити у законопроекті тільки ті положення, які стосуються процедури проведення виборів в об’єднаних громадах;
прибрати норму, яка передбачала прийняття рішення про утворення об’єднаної громади Кабінетом Міністрів України. Такі рішення громади прийматимуть самостійно;
спростити процедуру шляхом скасування такого етапу як прийняття рішення про підтвердження висновку. Після отримання рішення про об’єднання та у разі їх відповідності Конституції та законам України обласна державна адміністрація автоматично звертається до Центральної виборчої комісії для призначення перших виборів.

“Офіс реформ” у Чернігівській області

 

Позначки: , ,