За даними експертів, близько половини випускників працює не за фахом, а кожен третій змушений змінювати професію одразу після закінчення навчального закладу.

Аби цього уникнути, у службі зайнятості радять свідомо підійти до вибору професії. Дуже важливо ще в школі зрозуміти, до чого у школярів лежить душа, та піти навчатися за тією професією, яка підходить під тип темпераменту людини, її індивідуальні схильності та здібності.

Так, 08.11.2018 року у Киселівській школі для учнів 10 – 11 класів проведено профорієнтаційний урок «Правильний вибір професії – запорука життєвого успіху», метою якого стало ознайомлення старшокласників з особливостями професійного самовизначення та розроблення плану по вибору майбутньої професії.

Разом з фахівцем Менської районної філії Чернігівського ОЦЗ Юлією Руденко учні складали покроковий план вибору професії, аналізували проблемні ситуації, які можуть при цьому виникнути, ознайомилися з он-лайн ресурсами з пошуку роботи для аналізу та вибору майбутньої професії.  Юнаки активно брали участь в обговоренні отриманої інформації.

Крім того, про основні кроки допомоги у професійному виборі дитини та  про послуги служби зайнятості, що надаються учнівській молоді дізналися батьки школярів та педагогічні працівники школи.

Наразі кожен бажаючий школяр Менщини може зареєструватись у Менській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості та самостійно пройти тестування з допомогою веб-базованої платформи «Моя професія: консультаційна мережа» (http://myprofession.com.ua/) з метою визначення своїх уподобань, нахилів, здібностей, психологічних особливостей та отримати кваліфіковані поради від фахівців центру зайнятості щодо обрання майбутньої професії та актуальності її на ринку праці.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA