Розглянемо умовний приклад: тимчасова непрацездатність у застрахованої особи настала 15.02.2016р., після закінчення робочого дня, за який їй нараховано заробітну плату.
Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.
За рахунок коштів Фонду допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності).
З урахуванням норм Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 N 455, особам, які звернулися за медичною допомогою та визнані непрацездатними по завершенні робочого дня, листок непрацездатності може видаватись, за їх згодою, з наступного календарного дня.
Враховуючи зазначене, якщо застрахована особа не скористалася своїм правом на отримання листка непрацездатності з наступного календарного дня, то перші п’ять календарних днів тимчасової непрацездатності необхідно відраховувати з 15.02.2016 р.
Але у зв’язку з тим, що за відпрацьований день (15.02.2016 р.) застрахована особа отримала заробітну плату, роботодавцем оплачуються 4 календарних дні з 16 по 19 лютого, так як метою надання допомоги по тимчасовій непрацездатності є компенсація втраченого заробітку. Наступні дні оплачуються за рахунок коштів Фонду.

Менська міжрайонна виконавча дирекція
обласного відділення Фонду
соціального страхування з тимчасової втрати
працездатності

 

Позначки: