Міністерство юстиції України повідомляє, що починаючи із сьогоднішнього дня кожен українець може дізнатися інформацію про майно чиновників, суддів, прокурорів чи своїх сусідів, увівши їх прізвище, ім’я та по батькові у пошукову форму на сайті онлайн-сервісів Міністерства юстиції за адресою https://kap.minjust.gov.ua.
«Спільно з громадськими активістами нам вдалося забезпечити прийняття законодавчих змін, які передбачають дуже простий, але дуже дієвий механізм, коли за прізвищем будь-якого державного службовця чи будь-якої іншої людини можна побачити все майно, яке зареєстроване на неї або на її родичів», – зазначив очільник Мін’юсту.
На його переконання, даний механізм стане дієвим інструментом для боротьби з нечистими на руку державними службовцями.
Міністр юстиції продемонстрував, як працює система і отримав інформацію про власне майно.
Для того, щоб скористатися новою послугою, достатньо зареєструватися на сайті онлайн-сервісів Мін’юсту та увійти до свого кабінету. Далі у списку сервісів слід обрати пошук майна за суб’єктом, ввести прізвище ім’я та по батькові особи, дані про яку ви хочете взнати, здійснити оплату банківською карткою та отримати документ з даними. Послуга коштує 20 гривень.
Отримати доступ до порталу можна, підтвердивши свою особу електронним цифровим підписом або увівши дані свого паспорту та ідентифікаційний код.
Водночас Павло Петренко зазначив: критика, що відкриття реєстрів нібито може бути використане для шахрайських дій, не має під собою жодних підстав. Навпаки, відкриття реєстру, як це показує практика країн європейського союзу та Грузії – це найкращий запобіжник шахрайству з майном громадян.
«Якщо реєстр закритий, то будь-які шахраї, вкравши нотаріальні бланки чи підробивши підпис, можуть позбавити громадян нерухомості. Коли ви в режимі онлайн можете побачити, що на вас зареєстровано, то виконати підробку документів майже неможливо», – сказав він.
Міністр юстиції також повідомив, що власник даних може в будь-який момент зробити запит до Міністерства юстиції та отримати перелік осіб, які цікавилися інформацією про його майно.
Голова комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції Єгор Соболєв наголосив на важливості повного відкриття реєстрів у розрізі боротьби з корупцією.
«Сьогодні дуже важливий день, до якого багато з нас ішли і нарешті прийшли – день, коли в Україні відкривається вся власність. Вся інформація про нерухомість – землю й автомашини – із сьогоднішнього дня має бути загальнодоступною громадянам», – зазначив він.

 

Позначки: ,