Сьогодні у Синявському старостинському окрузі Менської ОТГ відбулися сходи жителів у приміщенні сільського будинку культури. На сході були присутні та звітували про роботу в. о. старости Галина Хіль та заступник міського голови Менської міської ради Тетяна Вишняк.

В.о. старости старостинського округу  прозвітувала про свою роботу, що було зроблено за 2017 рік та що планується зробити. В свою чергу, заступниця міського голови Тетяна Вишняк прозвітувала, що Менська об’єднана територіальна громада – найбільша  громада в  Чернігівській області. 

До складу Менської ОТГ входить  33 населені пункти, зокрема з них: 1 місто, 1 селище, 15 сіл, що на 9 сесії Менської міської ради була прийнята програма соціально-економічного розвитку Менської міської ОТГ на 2018 рік, за якою будуть вдосконалюватися всі населені пункти Менської міської ОТГ  та які заходи планується реалізувати згідно програми, а саме, забезпечення виготовлення паспортів на полігони твердих побутових відходів, придбання контейнерів для роздільного збору сміття, проведення капітального ремонту дорожнього покриття вулиць, будівництва мереж зовнішнього освітлення вулиць, щодо запровадження транспортного сполучення з населеними пунктами громади шляхом запровадження 3-х оборотних маршрутів, про те, що Менською міською ОТГ створений комунальний заклад «Менська місцева пожежна охорона» з 3-ома місцевими командами, що послуги з благоустрою населених пунктів громади будуть надаватися КП “Менакомунпослуга” та КП “Макошинське”, також заступниця міського голови зазначила, що програма передбачає виділення коштів на допомогу учасникам бойових дій, надання матеріальної допомоги жителям Менської  громади, а також допомоги для громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах та інше.

 

Тетяна Вишняк проінформувала жителів с. Синявка про реформування підприємств поштового  зв’язку  філії Чернігівської дирекції ПАТ «Укрпошта», а також проінформувала щодо закриття Менської автостанції, зазначивши, що пілотний проект по реформуванні поштового зв’язку наданий час відтермінований, щодо закриття автостанції, то питання щодо збереження автостанції вирішується  та стоїть на контролі Менської ОТГ.

Перед громадою виступив начальник фінансового управлінняя Менської міської ради Володимир Костенко, який довів до відома громадян про перехід Менської ОТГ на прямі міжбюджетні відносини і передачу нових повноважень,  про наповненість бюджету Менської ОТГ, щодо сплати податків  за оренду земельних ділянок та податку на акциз.

Слово для виступу було надано представнику СТОВ «Олстас-льон» Володимиру Пилипенку, який обговорив із жителями питання щодо оренди земельних ділянок, питання обробітку землі, а також зазначив про те, що товариство надає матеріальну допомогу у зв’язку зі смертю пайовика, надає соціальну допомогу селу та стипенції  відмінним випускникам школи.

 

Жителів цікавили в основному питання , щодо вуличного  освітлення,  щодо ремонту доріг, щодо очистки питної води, щодо випиляння аварійних дерев щодо реформування медичної системи, на які жителі отримали роз’яснення.