Вчора, 05 серпня 2015 року міський голова Федір Фесюн та заступник міського голови Юрій Стальниченко прийняли участь у семінарі на тему: «Практичні аспекти реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» який провели представники офісу реформ Чернігівської області.

У заході також приймали участь голова районної ради Володимир Невжинський, голова райдержадміністрації Олександр Мисник, голови територіальних громад району, працівники виконавчого апарату районної ради та апарату райдержадміністрації.

Директор Чернігівського обласного офісу Ярослав Жиденко та експерт офісу Микола Силенко розповіли присутнім про Порядок, за яким відбудеться об’єднання громад. В своєму докладі вони розповіли про етапи об’єднання громад у спроможні, презентували практичний посібник, а також відповіли на численні запитання учасників зустрічі, серед яких переважали питання фінансування бюджетних установ у тих громадах, які увійдуть в об’єднання, але не будуть їх центрами, яка доля чекає громаду, що не увійшла в об’єднання, чи можливо об’єднатись поза Перспективним планом, який правовий статус матиме староста в селі і наскільки може бути представлена невелика громада в раді об’єднаної громади, і взагалі, яке майбутнє у села та його людей?

Експерти дали відповідь на всі питання, переконуючи учасників в очевидних «плюсах» реформи, наводячи приклади Польщі та Литви.

Більшість голів громад висловились за те, що реформа в державі сьогодні необхідна, але вона має бути дійсно добровільною і мати під собою повне і детальне нормативно-правове підґрунтя.

 

Позначки: ,