Дні енергії відзначаються в багатьох містах України та далеко за її межами і об’єднують багатьох людей – усіх тих, кого цікавить питання енергозбереження, зменшення викидів СО2 та захисту клімату.
Місто Мена є підписантом Угоди мерів – ініціативи Європейської Комісії

та місцевих органів влади об’єднаних задля підвищення енергоефективності та впровадження відновлюваних джерел енергії на своїх територіях. З метою обізнаності громадян у сфері енергоефективності, використання відновлюваних джерел енергії міська рада щорічно проводить Дні сталої енергії. 2017 рік не став винятком.
19 червня у м. Мена стартував Європейський Тиждень сталої енергії .
З метою сприяння дитячій творчості, залучення якнайширшого кола дітей до активної роботи по підвищенню творчого інтелектуального рівня, формування у дітей уявлення власної відповідальності за своє майбутнє, свідоме збереження енергії на планеті та ефективне використання природних ресурсів Менською міською радою організовано серед учнів молодшого шкільного віку загальноосвітніх закладів Менської об’єднаної територіальної громади конкурс малюнків на тему «Бережи енергію» . На протязі травня дітлахи за допомогою фарб, фломастерів та кольорових олівців відтворювали на папері своє уявлення енергозбереження. Роботи дітей були дуже різноманітні. Всі яскраві та наповнені змістом. На малюнках знайшли відображення: економія енергії (електроенергії, тепла, води), зелена енергія (використання енергії сонця, вітру, води, землі), зелене майбутнє – здорове середовище. До Менської міської ради надійшло понад 80 робіт.


19 червня в рамках Дня енергії в Менській міській раді відбувся «День відкритих дверей», на який були запрошені маленькі учасники конкурсу, їхні батьки та вчителі. Запрошені мали змогу насолодитися виставкою дитячих художніх робіт в залі засідань Менської міської ради. В ході заходу з дітьми проведено ряд вправ на енергозберігаючу тематику, а саме: «Вгадай домашніх помічників», «Загадки», «Правильно чи ні?» Виявляється, наші діти не тільки гарно малюють, але й дуже обізнані у таких сферах, як економія енергоресурсів, альтернативні джерела енергії.


Художні роботи дітей оцінювала спеціально створена комісія, членами якої були як посадові особи Менської міської ради, так і запрошені представники з Менського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу освіти Менської РДА, Менського районного центру дитячої та юнацької творчості. Серед багатьох яскравих, талановитих робіт дуже важко було виділити найкращі, кожна – індивідуальна, кожний малюнок цікавий. Нелегке завдання постало перед членами журі та врешті решт після довгої дискусії було визначено 22 переможці. Усі переможці нагороджені призами від Менської міської ради .
Також, в ході заходу, усі присутні мали змогу переглянули навчальні відеоролики на енергозберігаючу тематику.