Відповідно до Указу Президента України від 11.02. 2004 р., 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Цей день не випадковий. Він приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану.
З 1979 р. до 1989 р. близько ста п’ятдесяти тисяч українців пройшли через горнило «афганської війни». 290 українців не повернулися з Афганістану, 62 – вважаються зниклими безвісти або потрапили в полон. Отримали поранення більш ніж 8 тисяч українців, 4 687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами.
Вшановують в Україні і всіх тих, хто брав участь в інших війнах. Зараз у Збройних силах України служить близько 2 тисяч офіцерів і прапорщиків, які брали участь в афганській війні, близько 20 тисяч військовослужбовців, які виконували інтернаціональний обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших “гарячих точках”. Сьогодні багато воїнів, які пройшли війну в Афганістані  та інших “гарячих точках” світу беруть участь в проведенні АТО.
У Менському районі воїни-афганці обєдналися у потужну громадську організацію, яка є прикладом самоорганізації і прагнення до змін, підтримки побратимів та їх сімей. Даний рух став прикладом для формування і громадської організації воїнів-АТО.
Сьогодні Мена вшановуватиме пам’ять усіх, хто загинув виконуючи військовий обов’язок за межами держави і подякує нашим воїнам, які є втіленням мужності, честі і звитяги, які надихають нові покоління…