Щорічно в четвертий понеділок жовтня Україна відзначає Міжнародний день шкільних бібліотек (International School Library Month).

Засновником цієї календарної події виступила Всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (International Association of School Librarianship, IASL) і вперше свято було проведено в 1999-му році.

Дата святкування Міжнародного дня шкільних бібліотек в багатьох країнах, зокрема і в Україні – щорічно в четвертий понеділок жовтня. В Англії, наприклад, цей День відзначається в перший понеділок жовтня і приурочений до початку шкільних канікул, коли настає перший день їхнього Національного Тижня дитячої книги, що включає в себе і національний День поезії, який проводиться в четвер.

Хочеться згадати вислів нашого коюзаря  Тараса Григоровича Шевченка «Хто полюбить книгу, той далеко піде у своєму розвитку. Книга рятує душу від здерев’яніння».

Спільними зусиллями Менській громаді вдасться перетворити шкільні бібліотеки  на сучасні, комфортні, потужні інформаційні центри. Адже наші діти мають такі самі права на вільний доступ до різноманітних джерел інформації в шкільній бібліотеці, як і тисячі дітей в розвинених країнах світу.

Усім працівникам шкільних бібліотек хочу побажати натхнення, прагнення до звершень і змін на краще. Нехай у ваших родинах буде затишно, а над головою буде мирне небо!

Геннадій Примаков

 

 

 

 

Позначки: