100 країн світу ввели заборону на лампи розжарювання. В Україні такої заборони досі немає

Більш як сто країн світу прийняли закони щодо заміни ламп розжарювання на енергоефективні (позначені на карті зеленим кольором) прийняли окремий закон і знижують загальне енергоспоживання за рахунок заборони ламп розжарювання, 25 країн (жовтий колір) – знаходяться у процесі прийняття подібного законодавства, а 39 країн (червоний колір) – досі не відмовилися від економічно недоцільних джерел світла.

Україна, навіть маючи розроблений за сприяння ПРООН Законопроект No3245 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо поліпшення енергоефективності в освітленні)”, стоїть осторонь глобальних процесів.

Прийняття цього Законопроекту дозволить не лише гармонізувати Закон України “Про енергозбереження” із європейськими профільними Директивами та Регламентами у сфері енергоефективності, але і значно скоротити використання коштів Державного та місцевих бюджетів, передбачених для оплати електроенергії.

За підтримки програми ЄС «Демонстраційні проекти Угоди мерів» (COM-DEP), місто Мена взяло на себе добровільне зобов’язання про здійснення заходів з скорочення споживання енергоресурсів у бюджетній сфері і  відмовитись від закупівлі ламп розжарювання.

Інформація підготовлена за матеріалами ПРООН і Глобального Екологічного фонду та за підтримки програми ЄС «Демонстраційні проекти Угоди мерів» (COM-DEP) і Проекту «Модернізація системи вуличного освітлення в м. Мена».