Дуже часто до Менської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надходять запитання від страхувальників щодо включення компенсації за невикористану відпустку в розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності. Тому повідомляємо наступне.
Згідно п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 № 1266 (в редакції постанови КМУ від 26 червня 2015 № 439), середня заробітна плата для розрахунку допомоги обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на кількість календарних днів зайнятості (періоду перебування у трудових відносинах), у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин.
Отже, якщо компенсація за невикористану відпустку нарахована у розрахунковому періоді, в якому застрахована особа відпрацювала повний місяць чи частково, то сума зазначеної виплати включається при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах в повному обсязі.
Важливо! Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа) в яких застрахована особа не працювала з поважних причин (тимчасова непрацездатність, у зв’язку з вагітністю та пологами, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, усі види відпусток без збереження заробітної плати), то дані місяці виключається з розрахунку разом з усіма виплатами.
За роз’ясненнями і консультаціями просимо звертатись за телефонами: м. Мена – 2-14-08, 2-14-48; смт Сосниця – 2-36-72.

Менська міжрайонна виконавча дирекція
обласного відділення Фонду

 

Позначки: