Чи має бути у громади стратегія ще до проведення перших виборів голови та депутатів ради? З цього приводу є різні думки. Найпоширеніша – не поспішайте, дайте спочатку впоратися з поточними питаннями, а потім вже візьмемося за стратегічні. Але з іншої сторони – що ж тоді ми будуємо, за виразом відомого українського політика. Відсутність адекватної відповіді стосовно держави відчули на собі всі громадяни України. Повторення подібної невизначеності або ж імітативності на базовому рівні неприпустимо. Тож розробка стратегії розвитку – один із викликів, що постає перед об’єднаними територіальними громадами.

11 жовтня пройшло перше засідання робочої групи з розробки стратегії громади Менської громади Чернігівської області за участю міського голови Генадія Примакова, національного консультанта програми U-Lead Юрія Вдовенка, секретаря міської ради Юрія Стальниченка, радника з питань регіонального розвитку Володимира Бойка. Всього – 30 чоловік, в тому числі – всі старости, штатні працівники апарату виконкому ради та представники громадськості. Таким чином, міська рада та Чернігівський центр розвитку місцевого самоврядування формально розпочали процедуру розробки документу, що визначатиме політику нової громади на сім наступних років. Фактично ця робота триває вже півтора місяця. Збираються матеріали, що за нинішнього стану справ зі статистикою – справа непроста та тривала, з багатьма невідомими та несподіванками. Але допомогають старости та працівники виконкому. Втім, доведеться застосовувати також оціночні судження та особисті спостереження, результати інтерв’ю. Нині є попередні результати соціально-економічного аналізу і навіть деякі (нерепрезентативні) дані анкетування мешканців громади через Інтернет (за допомогою google) – розгорнута оцінка якості життя в громаді. Втім остання складова явно вимагає більшої уваги та застосування інших форм дослідження. Зокрема, найближчим часом проводитиметься окреме анкетування підприємців.

Перша половина дня була освітньо-організаційною – знайомство з методикою, напрацювання алгоритму подальшої роботи. Учасники зібрання  разом намагалися відповісти на питання – навіщо розробляється стратегія та що означатиме її реалізація для мешканців громади. Хвилювала можливість внесення змін – через мінливість обставин та чинників впливу, зокрема – політичних.  Надалі (спираючись  на вже наявні попередні дані стратегічного аналізу) робоча група спробувала провести SWOT-аналіз за 5 галузевими напрямами, а саме: адміністрація громади, економіка, інфраструктура, екологія, соціальна сфера та людський капітал. Мета (крім, зібраних таким чином матеріалів) – звикання до партисипативної методики розробки стратегії.

Наступне засідання – через два з половиною тижні.

 

http://decentralization.gov.ua/