З метою дослідження питань щодо стану здоров’я населення, рівня його
захворюваності наприкінці минулого року органами державної статистики
проведено опитування серед домогосподарств області, які приймають участь у вибірковому обстеженні умов їхнього життя. Результати опитування свідчать, що у 2017р. оцінили стан свого здоров’я як «добрий» 38% населення Чернігівської області, як «задовільний» – 46%, а вважали його «поганим» 16%. В Україні таких осіб 49%, 41% та 10% відповідно. На Чернігівщині 81% респондентів повідомили, що хворіли протягом року.
Більшість хворих зверталися за допомогою в поліклініку (77%), а 21% – до
сімейного лікаря в поліклініці. Майже половина (46%) жителів області мають
хронічні захворювання або проблеми зі здоров’ям. Найбільш поширеними серед них були: гіпертонія, про наявність якої повідомила майже кожна друга особа, серцеві захворювання – кожна четверта, артроз та артрит – кожна сьома. Серед регіонів найкраще оцінили свій стан здоров’я жителі Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Івано-Франківської областей (66–61%). Найбільше громадян з «поганим» самопочуттям у Сумській, Чернігівській, Черкаській та Луганській областях (17–14%).
У країнах ЄС найбільша частка населення (82–73%) із «добрим» здоров’ям проживає в Ірландії, на Кіпрі, у Нідерландах, Швеції, Греції та Бельґії. Найбільш незадоволені станом свого здоров’я в Хорватії, Литві, Портуґалії, Латвії, Естонії та Польщі (19–14%).

Головне управління статистики у Чернігівській області