image-1

На Іграх в Ріо наші спортсмени встановили 109 рекордів в трьох видах спорту.

На Паралімпіаді-2016 у Ріо-де-Жанейро збірна  України довела, що є однією з найсильніших команд світу. Щодня наші паралімпійці здобували медалі, завдяки їм гімн України лунав на весь світ, а ми пишалися ними і країною.

У плаванні було встановлено 94 рекорди,  14 рекордів українці встановили в легкій атлетиці та 1 у пауерліфтингу.

Варто зазначити, що 22 рекорди було визнано світовими, ще 54 занесли в рекорди Європи. Як результат:  у фінальному медальному заліку українська параолімпійська збірна обігнала США та посіла третє місце. Особливо приємно, українська легкоатлетка Оксана Зубковська, уродженка міста Мена виграла золоту медаль в стрибках у довжину. Це вже її третє золото на паралімпіаді. У найкращій спробі наша землячка стрибнула на 6 м 11 см, що дозволило їй піднятися на найвищу сходинку п’єдесталу. Срібного призера – Олену Чебану з Азербайджану – українка випередила на 55 см.

Варто зауважити, що чемпіонка навчалася у Менській школі імені Т. Г. Шевченка, тренувалася у секції легкої атлетики ДЮСШ «Колос» у талановитого тренера Надії Таратухіної.

Оксана Зубковська є лідером світового та паралімпійського руху у стрибках в довжину. До цього часу встановлений нею рекорд світу та Паралімпійських ігор-2012 (6 м 60 см) ніким не побитий.

Мена гордиться своїми талантами і щиро бажає Оксані нових рекордів і успіхів у кар’єрі!