85

Менська міжрайонна виконавча дирекція є одним із структурних підрозділів Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, основною функцією якого є надання матеріального забезпечення працюючим громадянам у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, вагітністю та пологами, похованням.

Станом на 1 липня 2016 року в дирекції на обліку перебуває 2306 страхувальників, що на 1177 більше, ніж на початок року, в тому числі 1227 фізичних осіб (особисто). За І півріччя 2016 року взято на облік 1220 страхувальників, в тому числі: 13 юридичних осіб; 11 фізичних осіб-підприємців, які мають найманих працівників; 1196 фізичних осіб (особисто). Знято з обліку 43 страхувальники, в тому числі: 7 юридичних осіб, в зв’язку з проведенням державної реєстрації припинення юридичної особи; 6 фізичних осіб-підприємців, які мають найманих працівників, в зв’язку з припиненням підприємницької діяльності; 30 фізичних осіб (особисто), в зв’язку із приведенням Державного реєстру у відповідність.

Доходна частина бюджету (інші надходження) склала 11 тис. грн., або 214,1% до запланованих.

Витрати дирекції становлять 2,3 млн. грн., в тому числі: по тимчасовій непрацездатності 1,4 млн. грн.; по вагітності та пологах 612,8 тис. грн.; на поховання 6,6 тис. грн.; організаційно-управлінські заходи 284,8 тис. грн.; по виконанню обов’язків страховика 0,1 тис. грн. Левова частка витратної частини спрямовується на оплату листків непрацездатності в зв’язку з хворобою, вагітністю та пологами.

Загалом, для надання матеріального забезпечення страхувальниками подано до дирекції 629 заяв-розрахунків, фінансування по яких здійснено в повному обсязі.

Спеціалістами дирекції проведені заходи реагування по 111 страхових випадках по невиробничому травматизму. Постійно проводився аналіз листків непрацездатності щодо правомірності віднесення витрат за рахунок коштів Фонду виплат допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах. На підставі заяв-розрахунків страхувальників виявлено, що по 111 листках непрацездатності було замовлено фінансування 158,1 тис. грн. (1869 днів) на допомоги, пов’язані з травмами невиробничого характеру.

Працівниками дирекції постійно ведеться роз’яснювальна робота зі страхувальниками (бухгалтерами та головами комісій (уповноваженими) із соціального страхування) щодо своєчасної обробки листків непрацездатності, включення їх до заяв-розрахунків до дирекції без запізнення, з метою скорочення терміну їх фінансування для своєчасного отримання застрахованими особами матеріального забезпечення і зменшення заборгованості за Фондом.

Нагадуємо, що до дирекції заяви-розрахунки необхідно подавати не рідше двох разів на місяць, а по можливості – по мірі надходження листків непрацездатності від застрахованих осіб.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами: м. Мена – 2-14-08, 2-14-48; смт. Сосниця – 2-36-72.

Директор Ірина Петрушенко