Питання: Як здійснити обчислення середньої заробітної плати для розрахунку страхової виплати застрахованій особі, яка була призвана на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, і за якою у розрахунковому періоді зберігався середній заробіток,

з якого відповідно до частини 7 статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464 не утримується єдиний внесок?

 

Обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності застрахованій особі, яка була призвана на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, із збереженням заробітної плати, з якої, відповідно до частини 7 статті 7 Закону України  «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464, не утримується єдиний внесок, проводиться наступним чином.

Відповідно до пункту 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1266 (далі – Порядок), середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок, на кількість календарних днів зайнятості (періоду перебування у трудових відносинах) у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, а саме:

  • тимчасова непрацездатність;
  • відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком;
  • відпустка без збереження заробітної плати.

Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключаються з розрахункового періоду.

Міністерство соціальної політики листом від 31.07.2015 р. № 445/18/99-15 рекомендує період військової служби застрахованої особи за призовом під час мобілізації на особливий період вважати періодом, не відпрацьованим з поважної причини. Тому, якщо деякі місяці та дні розрахункового періоду застрахована особа не працювала із зазначеної причини, Мінсоцполітики пропонує виключати ці місяці та дні з розрахункового періоду та здійснювати розрахунок середньої заробітної плати за відпрацьовані місяці та дні розрахункового періоду.

У разі, коли застрахована особа всі місяці розрахункового періоду не працювала у зв’язку з призовом під час мобілізації на особливий період, розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності здійснюється відповідно до пунктів 5, 28 Порядку, де зазначено, що середня заробітна плата визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку, а якщо тарифна ставка (посадовий оклад) не встановлюється, розрахунок проводиться виходячи з розміру мінімальної заробітної плати (або її частини), встановленого законом на день настання страхового випадку, шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу), мінімальної заробітної плати або їх частини (у разі, коли особа працює у режимі неповного робочого дня чи тижня), двократного розміру мінімальної заробітної плати на середньомісячну кількість календарних днів (30,44).

У разі виникнення запитань в частині призначення матеріального забезпечення звертайтеся за телефонами:

– м. Мена 2-14-08,

– смт  Сосниця – 2-76-32.

Директор Менської міжрайонної виконавчої дирекції

    Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП

     І.Петрушенко

 

Позначки: