Менська міська рада закликає усіх небайдужих долучитися до виготовлення окопних свічок.   Принцип досить простий: в жерстяну бляшанку засипають парафін або віск, гафрований картон і виходить свічка.

Волонтери використовують різні баночки, починаючи від кошачого корму і закінчуючи тушонкою, які наповнюють парафіном підходить будь-який, брудний, старий, чистий, фарбований, ароматизований… так як і віск, стеарин, тощо. Картон необхідний гафрований та м’який.

Одна баночка активно горить приблизно 3 години, 1 літр води на ній можна закип’ятити за 24 хв. (при температурі +/- 0 градусів) (в експерименті приймала участь баночка з-під консерви кілька, 10х3 см). Її важко загасити вітром, не боїться вологи, легко вміщується в кишеню, може запалюватись не один раз. Дана окопна свічка дешевша ніж газові балончики і до неї не потрібні додаткові аксесуари. Може використовуватись як для підігріву/приготування їжі, так і для розведення вогнища з сирих (мокрих) дров, для опалення невеликих приміщень, та і просто щоб погріти руки.

Всі бажаючі можуть приносити свічки до Менської міської ради заступнику міського голови Скляр І.В. Зібрані свічки будемо доставляти до м. Чернігів Ірині Бугрей.

Більше дізнатися про окопні свічки можна дізнатися на сторінці в фейсбук «Окопні свічки».

 

Позначки: