Одним із першочергових завдань Фонду соціального страхування України є профілактика виробничого травматизму. Менським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області проводиться щоденна робота в цьому напрямі. Протягом І кварталу 2018 року страховий експерт з охорони праці відділення взяв участь у засіданнях 4 нарад, 1 семінарі з питань охорони праці, надав 45 консультацій з питань покращення стану охорони праці на підприємствах, взяв участь в опрацюванні системи управління охороною праці на 7 підприємствах. Узяв участь у роботі 10 комісій з питань перевірки знань з охорони праці посадових осіб підприємств та працівників, які виконують роботи з підвищеною небезпекою. Провів 10 перевірок стану охорони праці та ведення профілактичної роботи страхувальників.

Не дивлячись на проведену роботу, рівень виробничого травматизму зріс. Протягом І кварталу 2018 року було зафіксовано 6 нещасних випадків на виробництві: ВСК «Імені Горького», ПАТ «Слов’янські шпалери КФТП», КЗОЗ «Менський центр ПМСД» Менської районної ради, ДП «Корюківське лісове господарство», Березнянська селищна рада та Терцентр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Корюківської РДА (зі смертельним наслідком). За аналогічний період 2017 року на підприємствах, зареєстрованих у Менському відділенні Фонду, була 1 виробнича травма. Більше 80 % нещасних випадків на виробництві з перелічених трапились через порушення інструкцій з охорони праці самими потерпілими.

Роботодавець повинен постійно здійснювати суворий контроль за  виконанням  вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Пам’ятайте, життя та здоров’я людини є найголовнішою цінністю суспільства.

Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 в Україні відзначають День охорони праці. Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці: «Захищене і здорове покоління».

За даними Міжнародної організації праці у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15-24 років, зокрема 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15 % робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40 % вищий, ніж серед працівників старше 24 років.

Особлива роль відводиться школам і закладам вищої освіти: саме тут із дітьми і молоддю мають проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу та навчання, спрямовані на формування культури охорони праці майбутніх працівників.

Тільки спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов праці молодих працівників, що сприятиме зменшенню випадків виїзду працездатної молоді в інші країни з метою пошуку гідної роботи.

Збереження здоров’я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді, у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями.

Доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов’язані з ризиками, та не усвідомлюють, що їхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров’я тих, хто їх оточує.

У середовищі молодих працівників виробничі ризики значно вищі через особливості їхнього способу життя.

Закликаємо всі зацікавлені сторони сприяти організації гідних і безпечних умов праці для молодих працівників, долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці.

Звертаємось до роботодавців не залишатись осторонь, взяти участь у проведенні заходів до Дня охорони праці із залученням працівників Менського відділення Фонду.

І пам’ятайте: для кожного керівника, для кожного працівника кожний робочий день  повинен бути днем охорони праці.

Із будь-яких питань з охорони праці просимо звертатись до страхового експерта з охорони праці Менського відділення Фонду Старовойта Олександра Михайловича за адресою: м. Мена, вул. Чернігівській шлях, 4/3 (тел.: 22430, факс: 21253.)  Ми завжди  готові прийти на допомогу!

 

Начальник Менського відділення управління

виконавчої дирекції Фонду соціального страхування

України в Чернігівській області Коваленко Г.В.