Зміна погоди, яку ми стали останніми роками спостерігати, обумовлена зміною клімату на планеті та глобальним потеплінням. Збільшення викидів СО2 в атмосферу, в результаті техногенної революції, сприяє ущільненню парникової плівки над планетою, так званий парниковий ефект, що не пропускає теплове інфрачервоне випромінювання від землі назад в космос. По всій планеті виникають природні катаклізми. Ми люди, маємо задуматися над своїми вчинками, над тим, яку планету ми залишимо для нащадків, які прородні ресурси збережемо для наших дітей. Щоб зменшити негативний вплив на навколишнє середовище та планету в цілому, ми маємо поступово переходити від викопних видів палива на альтернативні джерела енергії. Настав час для енергоефективних змін.
Задля популяризації енергозбереження, інформування щодо негативних наслідків спричинених неправильними діями, в місті Мена впевнено крокує Європейський Тиждень сталої енергії.
Цього разу, 22 червня, для здійснення інформаційно-роз’яснювальної роботи, спеціаліст Менської міської ради Олена Бабко побувала в мальовничому куточку нашого краю урочищі Остреч. Виїзна акція організована Менською міською радою в Менський дитячий заклад санаторного типу «Остреч» де наразі відпочивають понад 50 дітей шкільного віку. В ході зустрічі діти дізнались наскільки важлива тема дбайливого ставлення до природних ресурсів рідної планети, ознайомились з дієвими механізмами заощадження води, тепла, електроенергії, а саме: щоденний контроль за споживанням енергоносіїв. Учасники заходу ознайомились з термінами розкладання відходів та переконалися наскільки наразі важливо сортування та переробка відходів.
А ще, з присутніми було проведено ряд конкурсів на енергозберігаючу тематику, а саме: конкурс малюнків на асфальті «Альтернативні джерела енергії», конкурси «Загадки», «Правильно чи ні», «Чарівний мішечок», «Емблема енергозбереження». Всі учасники з радістю брали активну участь в запропонованих змаганнях. Як виявилося, наші діти дуже обізнані на тему: альтернативні джерела енергії , заощадження та енергозбереження. Так, в конкурсі «Емблема енергозбереження», дві команди на ватманах за допомогою фломастерів настільки змістовно відобразили зміст завдання, що журі конкурсу довго вагалися у якої з команд краща емблема енергозбереження. Після довгої дискусії члени журі врешті решт дійшли згоди та обрали переможцями команду, капітаном якої була Швец Марина. До речі, своєю емблемою енергозбереження дівчата відобразила сонячні батареї, так як сонце являється головним джерелом енергії та без якого не можливе життя на Землі.
Переможці всіх конкурсів отримали призи від Менської міськоі ради.