Як обчислити середню заробітну плату для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності демобілізованій застрахованій особі в разі відсутності в розрахунковому періоді заробітної плати?
Статтею 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) встановлено право застрахованих осіб на матеріальне забезпечення за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності в разі настання страхового випадку в період роботи.
Середня заробітна плата для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності обчислюється відповідно до пункту 14 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (далі – Порядок) затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266, виходячи з нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески, та кількості відпрацьованих робочих днів у розрахунковому періоді.
Згідно зі статтею 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.
Виплати за період, коли особа не працювала та за нею зберігався середній заробіток, не включаються до розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Враховуючи викладене, у разі відсутності в розрахунковому періоді у демобілізованої застрахованої особи заробітної плати для обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, може бути застосовано пункт 10 Порядку, згідно з яким середня заробітна плата для розрахунку страхових виплат визначається, виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент настання страхового випадку.
Консультації з даного питання можна отримати за адресами: м. Мена, вул. Троїцька, 5А або за телефонами 2-14-08 та 2-14-48; смт Сосниця, вул. Виноградського, 12А або за телефоном 2-76-32.

Менська міжрайонна виконавча дирекція
Чернігівського обласного відділення
Фонду соціального страхування
з тимчасової втрати працездатності

 

Позначки: , ,