zhd_0

За 10 місяців 2016 року значно збільшилась кількість нещасних випадків невиробничого характеру  з громадянами на залізничному транспорті порівняно з таким же періодом 2015 року.

Тому не зайвим буде нагадати про вимоги щодо безпеки громадян при переході через залізничні колії, перебуванні на пасажирських платформах та в поїздах.

Так, відповідно до Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України затверджених Наказом Міністерства транспорту України від 19.02.1998 року №54 з відповідними змінами та доповненнями пішоходам забороняється:

 1. Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на  відстань менше п’яти метрів.

 2. Переходити і перебігати через залізничні колії перед  поїздом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.

 3. Переходити колію зразу після проходу поїзда (або  локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх  коліях не пересувається рухомий склад.

 4. Переходити та переїжджати залізничні колії при закритому  положенні шлагбаума або при червоному світлі світлофора та звуковому сигналі переїзної сигналізації.

 5. На станціях і перегонах пролізати під вагонами і  перелізати через автозчепи для переходу через колію.

 6. Проходити по залізничних мостах і тунелях, не  обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів. 

 7. Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному  переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає  закриватися.

 8. На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки. 

 9. Наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів. 

 10. Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.

 11. Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.

 12. Підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття поїзда до його повної зупинки. 

 13. Обходити вагони, що стоять на колії, на відстані менше п’яти метрів від крайнього вагона.
  Проходити між розчепленими вагонами, що стоять на колії, якщо відстань між ними менше десяти метрів. Сидіти на краю посадкової платформи, перону.

 14. Знаходитись на об’єктах залізничного транспорту в стані  алкогольного сп’яніння.

 15. Ставити особисті речі на краю платформи, перону. 

Будьте обачні!

2-001-1