З початком весни по вулицях міста бігають зграї “безпритульних” собаки. Законом заборонений відстріл безпритульних тварин. Але парадокс в тому, що в місті таких тварин майже немає. Тому що в них є «добрі» хазяї, які чомусь не прив’язують домашніх псів і не доглядають за ними, при цьому вважають за необхідне випускати тварин з двору. Крім того, більшість тварин, які так чи інакше стали справді безпритульними, це не народжені на вулицях, а викинуті людьми. І як тоді вулицями ходити дітям? А молодим мамам? Навіть дорослі чоловіки бояться цих тварин, які вештаються по місту зграями. Вони мабуть не замислюються над тим, що такі їх дії можуть нашкодити життю та здоров’ю жителів та гостей міста. Це дуже страшні речі і ця проблема буде існувати завжди, поки люди не зрозуміють важливість даного питання.
Експерти вважають, що в цілому в Україні цю болючу проблему собак у містах породжують в першу чергу безвідповідальність власників та відсутність дієвих заходів, які б запобігли розмноженню покинутих тварин, а також не дозволяли б власникам викидати їх на вулицю.
З настанням весни, до міської ради чи не щодня телефонують і скаржаться меняни на собак, які вільно розгулюють містом, більшість з них мають ошийники… А інколи «небайдужі» жителі мікрорайонів нашого міста, а також працівники підприємств самі прикормлюють безпритульних тварин. При цьому ці ж тварини потім лякають наших дітей, друзів, гостей нашого міста.
Нагадуємо, що власники тварин несуть адміністративну відповідальність, за недбайливе ставлення та утримання власних тварин. Ще у квітні 2008 року рішенням міської ради були затверджені «Правила утримання собак, котів та інших домашніх тварин у місті Мена». Так в Правилах зазначається наступне:
– підприємствам, установам, організаціям і громадянам, які утримують собак, котів і інших домашніх тварин, дозволяється тримати у вільному вигулі собак на ізольованій, добре огородженій території в ізольованому приміщенні на прив’язі або без неї.
Власники зобов’язані:
– забезпечувати наявність намордників, повідка, що необхідні для здійснення вигулу домашньої тварини за місцем її постійного утримання;
– забезпечити наявність на домашній тварині нашийника з ідентифікуючими позначками.
Окрім того, «особи, які утримують домашніх тварин, мають право з’являтися з ними поза місцями їх постійного утримання, супроводжувати їх. Супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла 14-річного віку.
Особа, яка супроводжує тварину, зобов’язана забезпечити:
– безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною домашньою твариною;
– безпеку супроводжуваної домашньої тварини;
– безпеку дорожнього руху при проходженні з домашньою твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом безпосереднього контролю за її поведінкою.
– при супроводженні домашніх тварин не допускається залишати їх без нагляду.
І останнє: «Підприємствам, установам, організаціям і громадянам міста забороняється:
– залишити тварин бездоглядними або знищувати їх;
– приводити собак у приміщення магазинів, їдалень, ательє, також на території дитячих ігрових майданчиків, пляжів та в інші місця загального користування.
Виконавчий комітет Менської міської ради звертається до жителів міста, буди свідомими громадянами та слідкувати за тим, щоб їх домашні улюбленці не бігали по місту, дотримуватися “Правила утримання собак, котів та інших домашніх тварин у місті Мена”.

 

 

 

 

Позначки: , , ,