У 2018 році в Україні та світі відзначають 100-річчя людини, творчість якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці. Це – видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський.

Всеосяжна, багатоаспектна науково-педагогічна творча спадщина Василя Сухомлинського з роками не втрачає своєї актуальності, а відкривається все новими і новими гранями.

З метою популяризації, вивчення та впровадження в освітній процес науково-педагогічної спадщини педагога-гуманіста В.О.Сухомлинського в усіх закладах освіти Менської міської ради було проведено різноманітні тематичні заходи: виховні години «Добро творити на Землі людині лиш дано», «Життєві філософські істини», круглі столи «Людина починається з добра», «Чуйність і доброта — два крила, на яких тримається людство», читацькі конференції «Педагогічні ідеї В. Сухомлинського щодо творчого самовираження дитини», «Серце віддаю дітям», презентації проектів «Людина починається з добра», «Василь Сухомлинський — дітям».

21 листопада 2018 року на базі Синявського ЗЗСО I-III ступенів проведено педагогічну конференцію «Формування духовного світу особистості учнівської молоді через запровадження в освітній процес спадщини В.О.Сухомлинського» для заступників директорів з виховної роботи закладів освіти Менської ОТГ. Синявський заклад загальної середньої освіти I-III ступенів є опорною школою з проблеми «Модернізація освітнього процесу в умова адаптивної школи на ідеях В.О.Сухомлинського».

У рамках проведення конференції Тужик Світлана Борисівна, учитель історії та правознавства, ознайомила присутніх із цікавими маловідомими сторінками життєвого та творчого шляху педагога «Василь Сухомлинський — великий добротворець, педагог».

Заступники директорів з виховної роботи відвідали усний журнал «Серце віддаю дітям», під час якого було розкрито основні напрямки роботи  даного  закладу освіти: «Гідність дитини в філософії Василя Сухомлинського» (Людина починається з добра) (вчителі початкових класів); «Патріотичне виховання» (Таран Юрій Іванович, вчитель предмету «Захист Вітчизни»); «Формування основ трудової діяльності у дітей в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа» (Городок Ірина Сергіївна, вчитель математики); «Формування ціннісного ставлення до природи в умовах сучасного закладу загальної середньої освіти: реалізація ідей Василя Сухомлинського» (вчителі 1-4 класів); «Сім’я як чинник формування гармонійної особистості у педагогічній спадщині Василя Сухомлинського» (Коваленко Анна Василівна, вчитель української мови та літератури).

Заступники директорів з виховної роботи стали учасниками педагогічного читання «Листи батька до доньки і сина» (за творами В.Сухомлинського) — «Жіночність — це найвище вираження людської краси», який підготувала педагог-організатор Коваленко Надія Федорівна.